Autor Wątek: Odwołanie się od oceny  (Przeczytany 2316 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
Odwołanie się od oceny
« dnia: 04 Kwi 2011, 16:19:20 »
Witam i takie tam.
Każdy z was chodzi do jakiś tam szkół (no są pewne wyjątki) ale mam nadzieję że jakaś osoba z was miała kogoś znajomego kto się odwoływał od oceny albo wy sami się odwoływaliście od oceny całorocznej.

Jestem ciekaw jak to wygląda i czy jak mam w regulaminie szkoły "jeżeli, zdaniem ucznia, roczna ocena klasyfikacyjna jest zaniżona, ma on prawo zwrócić się z prośbą do nauczyciela przedmiotu o jej zmianę (wyjątek stanowi ocena niedostateczna), ocena może być zmieniona w wyniku pisemnego i ustnego sprawdzianu wiadomości i umiejętności obejmującego całoroczny zakres materiału nauczania, w/w pisemny sprawdzian przeprowadza nauczyciel danego przedmiotu w obecności wychowawcy klasy." to w ogolę mogę się odwołać bo ja sam dedukuję że nie bardzo. I jeśli nie mogę to co mogę zrobić jeśli on nie chce ze mną rozmawiać.

PS.
Sprawdzany pozytywne (3, 3)
I półrocze 2 bo jakieś tam dwie jedynki dostałem (nie pamiętam już za co)
A na te półrocze miałem za projekt pozytywne oceny (4, 4) i dwie jedynki za zeszyt i dwie za referat i mam niedostateczną na koniec roku.

Pomoże ktoś z informacją czy przypadkiem nie ma czegoś co mogę zrobić ?

Offline Smookie

• Best Fan Art #2
    • http://img688.imageshack.us/img688/6108/13496348.jpg
Odp: Odwołanie się od oceny
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwi 2011, 17:15:18 »
Zacznij się uczyć.

A i zacznij od nauki czytania :

(wyjątek stanowi ocena niedostateczna)

Zapraszamy za rok.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2011, 17:16:28 wysłana przez Smookie »

Offline PILOT

• Dystrybutor E-PIN
  • Number Four
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwi 2011, 17:49:58 »
A na te półrocze miałem za projekt pozytywne oceny (4, 4) i dwie jedynki   za zeszyt i dwie za referat i mam niedostateczną na koniec roku.

A te projekty to ? Ocenę końcową liczy się , że średniej ważonej dlatego to za co dostałeś daną ocenę ma duże znaczenie.

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwi 2011, 18:01:07 »
Zacznij się uczyć.

A i zacznij od nauki czytania :

(wyjątek stanowi ocena niedostateczna)

Zapraszamy za rok.
Przeczytaj to co napisałem zaraz po tym wyciągnięciu z systemu oceniania itp. ok ? a potem cwaniacz.

Co do projektu to jest projekt, który każdy musiał zrobić w drugim semestrze (oddałem na termin) żadnej innej pracy nie było w tym semestrze, coś jak sprawdzian z tego co było od początku.

Offline Smookie

• Best Fan Art #2
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2011, 18:02:14 »
Sorry.
Poćwicz czytanie ze zrozumieniem.

Z resztą, *wulgaryzm* - jest połowa semestru, jakbyś chciał to na 4 wyciągniesz ocenę...
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2011, 18:03:53 wysłana przez Smookie »

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwi 2011, 18:17:54 »
Nie wyciągnę bo mam długopisem wypisaną ocenę, a mój rok szkolny kończy się 29 kwietnia, a radę mam 13 kwietnia.

PS.
I dlatego jestem konkretnie w penis-owej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2011, 18:23:39 wysłana przez Tarrence »

Offline Atais

• Dark Kara
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwi 2011, 18:38:09 »
Jedynki za zeszyt to największy debilizm, sry.

To jest akurat coś, co chyba najłatwiej zrobić...Wystarczy mieć ładną i miłą koleżankę, która ma wszystko ; o

Wychodzi Ci równe 2 ze zwykłej średniej, a licząc ze średniej ważonej i zakładając, że oceny z referatu były najważniejsze nie masz nawet 2.

Btw. jaki to przedmiot?

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwi 2011, 18:46:05 »
Fakt zeszyt to debilizm, nie zaprzeczam. Tylko jak miałem zeszyt to nie chciał go widzieć, a koleżanki mają podpisane zeszyty a on na to patrzy ... wiem bo raz wpadłem. Referat nie był najważniejszy bo mówił że sprawdzany i projekt. Chociaż znając jego to wszystko jest tak samo ważne.

Przedmiot to : Instalacje elektryczne.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2011, 18:47:12 wysłana przez Tarrence »

Offline Atais

• Dark Kara
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwi 2011, 23:09:39 »
@up
Chodziło mi o to, że możesz mieć perfekcyjnie uzupełniony zeszyt dzięki koleżankom, spisując go od nich.

A pytałeś się dlaczego masz ndst?

Offline deadmaus

• Hyeongcheon
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwi 2011, 23:13:18 »
ja w dzienniku mialem 5,5 z ruskiego chodzilem na 90% zajec i ciagle sluchalem i uwazalem na ruskim pani mowi ze sie ucze prawie najlepiej z ruskiego a mimo to jebana suka mi postawila 2 na polrocze... od tamtej pory zdarza jakos mi sie co tydzien zasypiac na ruski

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwi 2011, 12:26:49 »
Atais zeszyt mam cały :P mimo że kilka razy go nie miałem. A ndst wstawił mi za to bo "mnie tak bardzo lubi" czyli cięty na mnie jest.

Co do mojej oceny to już załatwiłem sprawę dość łagodnie ;] moja wychowawczyni (gdyby nie koleżanka to dopiero jutro mógł gadać ;] ... nie wiem skąd ona ma nr. telefonu jej ;]) się wstawiła za mnie, że skoro osoby co mają ndst na pierwszy semestr mają pozytywną bo oddali projekt to ja powinienem tym bardziej mieć i jak nie dogada się z nią to ona złoży na niego skargę ;]

Leci dopalacz ;]

Offline Sword

• Evil Order Archer
  • *
  • Nie! :<
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwi 2011, 12:35:39 »
Zdrowo pierdolni*ty nauczyciel. Pogadaj z rodzicami, może coś poradzą. (nie napisałeś w jakiej klasie, szkole jesteś)

Offline Smookie

• Best Fan Art #2
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwi 2011, 12:44:15 »
Ale łatwo do tego dojść...
Semestr się kończy 29 kwietnia - maturzysta.
Instalacje elektryczne - technikum.
...

Offline KOKIA

• White Tiger
  • *
  • Gildia: Magów poziom 5
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwi 2011, 13:11:16 »
Ale łatwo do tego dojść...
Semestr się kończy 29 kwietnia - maturzysta.
Instalacje elektryczne - technikum.
...
Przepadł - nieudacznik.
Słowem? Dziś nie jest tak jak było
wczoraj sentyment i bezwarunkowa miłość.

Offline Ruthgaur

• Soil Ghost Bug
  • *
  • Awesome!
  • Gildia: NewWorld aka Resonance
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwi 2011, 23:47:00 »
Jak zdasz to pójdziesz na studia, tym samym psim *cenzura*ędem zdobędziesz wykształcenie i będziesz stanowił dla mnie konkurencję na rynku pracy.

Pamiętam, że siostra wieki temu będąc w liceum odwołała się od oceny końcowej z polskiego, musiała zdać cały rok na jednym egzaminie - no i jej się udało na 5. Ale chyba motywowała ją nienawiść do nauczycielki.. :D

Cytat: deadmaus
ja w dzienniku mialem 5,5 z ruskiego chodzilem na 90% zajec i ciagle sluchalem i uwazalem na ruskim pani mowi ze sie ucze prawie najlepiej z ruskiego a mimo to jebana suka mi postawila 2 na polrocze... od tamtej pory zdarza jakos mi sie co tydzien zasypiac na ruski

To 5,5 to rozumiem, że suma twoich ocen taa? Bo znajomością interpunkcji nie grzeszysz.

Nawiasem mówiąc, kto normalny w takiej sytuacji zamiast pogadać z rodzicami/dyrem biegnie po pomoc na portal silkroad-online.pl? >.<
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 23:52:23 wysłana przez Ruthgaur »
Ruthgaur=Tajfun=Zordon
ecSRO: NewWorld ecSRO VIP
ZSZC: Resonance Fulo: Asylum
Pzdr. Shai&Aris&Ena (;

Offline deadmaus

• Hyeongcheon
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwi 2011, 00:03:09 »
czepiasz sie, nie pisze zbytnio wiele i nie stawiam przecinkow itp.

Tak to suma moich ocen

Offline Blizzlike

• White-face Spider
  • *
  • Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomościWyciszony
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Kwi 2011, 17:10:30 »
Nauczyciele przy wystawianiu oceny patrzą też na stosunek do przedmiotu/szkoły więc jak dostał jedną banie za zeszyt i sie nie poprawił, i dostał drugą, a gdzieś tam jeszcze próba przy kantowania. Nie zrobiony referat i może jakiś lekki odpał na lekcji, to to mówi samo za siebie :D Ogólnie jak chcesz się podobać nauczycielom to musisz zapuścić włosy na minimum 3cm, nie chodzić w dresach i mieć ze wszystkiego 3/4. No chyba że spełniasz wszystkie powyższe wymagania poza tym że masz dopalacze i pizdy, to wtedy mogą uznać że jesteś nieszkodliwy i może dostaniesz to dwa bez żadnych odwołań. :)

Zdrowo pierdolni*ty nauczyciel. Pogadaj z rodzicami, może coś poradzą. (nie napisałeś w jakiej klasie, szkole jesteś)

Chyba tylko w gimnazjum to działa :S w średniej szkole to mało kto się przejmuje mamusiami
Poza tym troche żal żeby ziom co ma dwudziestkę prawie na karku przychodził z rodzicami żeby sie o oceny kłócić xD

btw widze że tu sie rodzi jakaś więź emocjonalna między ludźmi :D niedługo będziemy sobie doradzać w sprawach sercowych ;D
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2011, 17:15:10 wysłana przez Blizzlike »

Offline deadmaus

• Hyeongcheon
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Kwi 2011, 17:59:43 »
@up
raczej seksualnych ;p

Offline PILOT

• Dystrybutor E-PIN
  • Number Four
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Kwi 2011, 18:04:13 »
btw widze że tu sie rodzi jakaś więź emocjonalna między ludźmi :D niedługo będziemy sobie doradzać w sprawach sercowych ;D

Już nie raz doradzaliśmy o ile dobrze pamiętam były jeszcze porady dentystyczne i wspólna walka z księdzem erotomanem.

Offline Tarrence

• Golden Spider
  • *
  • N0 1 H4X M3 !!
    • Mój Wujek
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Kwi 2011, 10:52:55 »
Ogólnie sprawa już załatwiona. A pisałem tutaj bo jest wiele osób które jeszcze się uczą i chciałem się dowiedzieć czy ktoś albo ktoś z waszych znajomych miał taką sytuacje i co zrobił. Co do rodziców to nie puszczę matki do szkoły bo jestem pełnoletni i powinienem sam jakoś sprawy załatwiać, nie można się do końca życia zasłaniać rodzicami, rodzeństwem. A co do dyrektora ... on nie lubi rozmawiać z uczniami, fakt że coś by wskórał jak by tylko ucznia wysłuchał. U mnie w szkole to nawet wyjścia do kina nie można normalnie załatwić bo nie słucha uczniów i z góry jest "NIE". Nieważne co chcesz powiedzieć od razu nie i dowiedzenia. (taki aspołeczny człowiek)

PS.
akcje z księdzem erotomanem ... dawno to było ?:P bo mnie pominęło :(

Offline Oskisko

• Przyjaciele
  • Nothing really ends
  • Gildia: Ancients
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwi 2011, 15:55:16 »
Pewnie wtedy jak się zabiłeś na rowerze.